piątek, 16 stycznia 2015

Płytki ceramiczne hand made stanowią nieprzeciętną grupę - ich powab oraz pieczołowita dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal sprawia, że widząc je gdziekolwiek nie przejdziemy blisko nich pomijając. Jak się tworzy rękodzieło z ceramiki? Można przyjrzeć się temu nieco bliżej.
płytki ceramiczne hand made
CO JEST  NIEZBĘDNE DO WYROBU KAFELKÓW CERAMICZNYCH?
Bazą każdego wyrobu z ceramiki jest świetnie znany minerał, jakim jest glina. Ta plastyczna masa to nic innego, jak uwodniony krzemian aluminium, jaki zaistnieje w wyniku typowego rozkładu skał erupcyjnych. Drugie człony to m.in. kwarc, kaolinit, węgliki, borki, azotki i mnóstwo innych. Każda manufaktura ceramiczna ma już swe wyjątkowe, wynikające z nabytego eksperymenty receptury, podług jakich tworzy swoje wyroby.

JAK NA PRZYKŁAD POWSTAJE RĘCZNIE ROBIONA CERAMIKA?
Procedura wytwórczości inicjuje się od wyznaczenia dokładnych części pojedynczych substratów mineralnych co więcej ich szczegółowym wymieszaniu. Kolejne poziomy to przygotowanie masy oraz jej wysuszanie, po jakich występuje wypalanie, czyli ostateczny tok w produkcji kafelków ceramicznych. Wypiekanie następuje w specyficznie przygotowanych do owego celu piecach, m.in. w piecach tunelowych, grafitowych czy komorowych (którykolwiek rodzaj ceramiki wypieka się w innym piecu). Całkowity tok odbywa się w temperaturach, jakie zawierają się w przedziale od 900 aż do 2 000 °C. W wyniku wdrożenia tak kolosalnych temperatur dochodzi do zdarzenia spiekania, które pozwala na osiągnięcie korzystnej zwartości wyrobu. Zdarza się, iż pewne grupy uzysków, po zamknięciu procesu wypalania, pokrywane są szkliwem.


środa, 07 stycznia 2015

Urządzanie nowo kupionego mieszkania to naprawdę frajda! Możemy od początku do końca zaplanować każdy detal naszej sypialni czy łazienki - pamiętajmy więc o tym, by wybierać produkty, które będą spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

kafelki ręcznie robioneGlazura to coraz częściej wybierany towar na wykończenie ozdobne ścian i podłóg kuchni czy też łazienki. Kafelki ceramiczne ręcznie robione zapewniają nam trwałość przez długi okres, a ich największą zaletą jest oryginalny wzór. Ręcznie robione płytki ceramiczne mogą stać się hitem w naszym domu, podziwianym przez rodzinę i znajomych. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się ich coraz więcej, a co za tym idzie mamy większy wybór i lepszą dostępność produktu.

Przygotuj więc taką aranżację wnętrza, która będzie równie nowoczesna jak zakupione płytki - dostosuj wystrój kolorem, stylem i zwróć uwagę na inne elementy dekoracyjne. Niejednokrotnie kafelki ceramiczne są tak ozdobne i pomysłowe, że cała reszta pomieszczenia może zostać urządzona w delikatnym, prostym stylu.

piątek, 12 grudnia 2014

Oryginalność przede wszystkim

Własne cztery kąty to częste marzenie wielu ludzi. Gdy już zakup mieszkania lub budowa domu zostanie sfinalizowana przychodzi etap najmilszy - wykańczanie wnętrz, tak aby spełniały oczekiwania użytkowników. Podstawowym trendem w aranżacji wnętrz jest w tej chwili dążenie do niepowtarzalności i oryginalności. Mimo szerokiej oferty produktów na rynku stan taki jest coraz ciężej osiągnąć. Szczególnie w wypadku ceramiki wykończeniowej, takiej jak glazura i terakota, wydaje się, że wszystkie modele oferowane na rynku już gdzieś widzieliśmy, a w związku z tym nie dają nam możliwości na wykonanie wnętrza niepowtarzalnego. Z pomocą przychodzi nam ceramika hand made.

Ręcznie robione, więc niepowtarzalne


Ceramika hand made w przypadku produktów do wykańczania wnętrz to nic innego jak ręcznie robione płytki ceramiczne. Manufaktury wytwarzające wyroby ceramiczne dużą część swojej działalności poświęcają właśnie na wytwarzanie tego typu płytek. Decydując się na skorzystanie z propozycji takiej wytwórni możemy wybierać pomiędzy gotowymi projektami lub możliwością zlecenia indywidualnego zamówienia. W obu przypadkach dostaniemy do ręki produkt niezwykły - wykonany ręcznie, z dużą pieczołowitością, a przy tym prawdziwie niepowtarzalny. Daje to nam gwarancję, że nasza łazienka lub kuchnia wykończona przy użyciu takich płytek będzie wyróżniała się spośród pomieszczeń tego typu w innych domach. Co istotne ręcznie robione płytki możemy wykorzystać jako całościowe wykończenie pomieszczenia lub jako punktowe uzupełnienie standardowej armatury.  
Ceramika hand made, użyta w taki czy inny sposób, zawsze będzie robiła niezapomniane wrażenie.

środa, 03 grudnia 2014

Ostatnie lata obfitują w powrót do dawnych sztuk wytwórczych. Zapomniane już nieco rękodzielnictwo, takie jak kowalstwo, koronczarstwo, czy ceramika wróciły do łask, a produkty wytworzone według prawideł tych sztuk są pożądane na rynku.
Co znamienne produkty powstałe w warsztacie kowala, czy też na podhalańskim szydełku osiągają niejednokrotnie o wiele wyższe ceny, niż ich odpowiedniki pochodzące z produkcji masowej.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej wytworom jednej ze sztuk rękodzielniczych jaką jest ceramika. Wyroby ceramiczne pochodzące z tradycyjnie zorganizowanego warsztatu mogą przyjmować różny charakter. Od form powtarzalnych, produkowanych według przyjętego wzorca, aż po produkty niespotykane, wykonane w jednym egzemplarzu, a powstałe pod wpływem nagłego przypływu inwencji lub w wyniku złożenia konkretnego zamówienia.

ceramika na zamówienie

Wbrew pozorom osoby parające się wytwarzaniem ceramiki i sprzedające swoje produkty jest dość łatwo znaleźć. Wystarczy odwiedzić dowolny jarmark sztuki ludowej aby spotkać rękodzielnika ze swoją ceramiczną ofertą. W większości przypadków można także złożyć na miejscu zamówienie na wymarzony wyrób.

Ciekawą propozycją, pozostającą w obszarze ceramiki, a przy tym łączącą zalety indywidualnych zleceń z bardziej masową produkcją są płytki ceramiczne na zamówienie. Manufaktury zajmujące się wytwarzaniem płytek są w stanie przygotować niezwykle oryginalne płytki, a także kafle, które będą stanowiły znakomite uzupełnienie łazienki, kuchni lub również salonu, jeśli zdecydujemy się na wzniesienie pieca lub kominka z kafli.

Ceramika, zarówno w postaci elementów wolnostojących, jak również materiałów wykorzystanych do wykończenia wnętrz, stanowi doskonałe uzupełnienie domowego zacisza. Dobrze, że ta sztuka w końcu została doceniona, zajmując należne jej miejsce pośród innych dziedzin artystycznych o charakterze użytkowym.

niedziela, 30 listopada 2014

Jak świat długi i szeroki zawsze lubimy to co inne, to co nietuzinkowe i oczywiście oryginalne.

Zawsze się jednak zastanawiamy jak to odbiorą inni, jeśli wstawimy do swojej sypialni, bądź pokoju - salonu jakieś cacka, których nie ma w sklepie, a znaleźć można tylko i wyłącznie na jakichś mało uczęszczanych giełdach, czy też wystawach designerskich. Oczywiście nasz domek i nasze gadgety :-)

Do takich mało powtarzalnych, a w wielu przypadkach w ogóle nie powtarzalnych detalach wystroju wnętrz można zaliczyć płytki ceramiczne z unikalną kolorystyką oraz wzornictwem kształtów, kubki i ozdoby z ceramiki, a także naczynia codziennego użytku.

Jeśli mamy jakieś tam pojęcie o wykonaniu ceramicznych ozdób, to problem mamy z głowy. Obecnie w sklepach dla plastyków jest mnóstwo różnego rodzaju gliny i ozdóbki sami możemy sobie przygotować, wg własnego widzimisię. Ale jeśli już potrzebny nam np. kubek, bądź talerz ceramiczny wówczas potrzebny będzie piec. I tu właśnie lepiej zgłosić się do fachowców z własnym projektem, a oni wykonają dla nas to czego właśnie oczekujemy.

Ja zdecydowałem się na wykonanie kubka z ceramiki samemu, ale pić niestety z niego nie można. Glina z której go wykonałem jest niestety gliną która nie wymaga pieca aby się utwardzić, ale nie może nasiąkać wodą.

I niestety z własnym projektem usiałem pójść do fachowców którzy wykonują wyroby z ceramiki na zamówienie i wykonali dla m ie kubeczek:-) a przy okazji dowiedziałem się sporo na temat gliny i jej obróbki, zarówno "lepienia" jak i wypalania:-)

piątek, 28 listopada 2014

talerz ceramicznyWspółcześnie zasób płytek ceramicznych jest właściwie nie do ogarnięcia. Przeróżnego wariantu tudzież rozmaitej maści sprzedawcy prześcigają się między sobą usiłując nas zapewnić o jak najwyższej jakości usług, ale prawda jest taka, że tylko Manufaktura Ceramiczna daje nam możność oddać artykuł perfekcyjny jakościowo i w dodatku w niezwykle racjonalnych cenach.

W istocie, to czemu akurat Manufaktura Ceramiczna?

Mamy pewność, że owe płytki ceramiczne, wypracowane są z adekwatną skrupulatnością, że nie jest to twór masowy, a taki, który ma nam służyć przez lata w niezmienionym stanie. Te atrybuty czynią, że coraz większa liczba poszukujących osób przekonuje się, że jest tylko jedno miejsce, w którym faktycznie opłaca się nabyć płytki. Materie znakomitego wyglądu, pewności obrobienia, gwarancji oraz najniższej ceny, biorąc górę nad niewiadomego pochodzenia płytkami, co do właściwości jakich nigdy nie możemy być pewni. Wyroby z Ceramicznej Manufaktury zapewniają nam absolutną gwarancję zadowolenia w każdym przypadku.

Za sprawunkami w tym miejscu świadczy szczególnie szeroki wybór i pewność wytworzenia. Kupując w innym położeniu nigdy nie możemy mieć pewności, czy aby na pewno towar, który nabywamy, jest poprawnego sortu. W tym przypadku kupujemy albo ręcznie wytwarzane elementy, czy też płytki ceramiczne na zapotrzebowanie. Duża personalizacja zamówienia powoduje, że wzór usadowiony na naszych płytkach mamy i możemy łatwo wybrać sobie sami. Na bieżąco doglądamy jakości zamówionej partii produktu, możemy cieszyć się jej niepowtarzalnym designem i w zasadzie wiemy za co płacimy.